Jak powinien wyglądać stół do jadalni, aby nie tylko spełniał swoją funkcję, ale także sprawiał, że siadamy przy z nim z prawdziwą przyjemnością? Poza tym, że design, materiał i styl wykonania powinny pasować do całości przestrzeni oraz dobrze komponować się z kuchnią, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Zobaczmy, jak wybrać idealny stół do jadalni.

Stół do jadalni to miejsce, gdzie zabiegana na co dzień rodzina w końcu może spotkać się razem. Czasem nawet zjedzony w ciszy posiłek raz dziennie może sprawić, że łączące nas z najbliższymi więzi będą systematycznie umacniane. Warto zatem zadbać, aby przy jadalnym stole siedziało się dobrze. Zatem jaki stół do jadalni będzie najlepiej pełnił rolę domowego forum spotkań? Najważniejsza jest wygoda.

Czy stół musi mieć cztery nogi?

Otóż nie musi! Ustaliliśmy już, że najistotniejsza jest wygoda korzystania ze stołu. Cztery obszerne nogi umiejscowione bezpośrednio pod kątami blatu mogą przeszkadzać, szczególnie jeśli mamy gości lub wielu domowników. Jeśli jeden z nich zmuszony jest siedzieć na rogu, nie będzie miał co zrobić z nogami. Rozwiązaniem są stoły na jednej nodze (mniejsze lub na przykład takie, których jedna część jest przymocowana do ściany czy parapetu) lub stoły na dwóch obszernych nogach umiejscowionych na środku blatu.

Klasyka zamiast chwilowej mody

Domowe ciepło rodzi się z poczucia, że znajdujemy się w komfortowej, bezpiecznej przestrzeni. Istnieją materiały, które niekoniecznie sprawiają takie wrażenie. Jest to na przykład plastik czy metal. Plastik może okazać się nietrwały, metal natomiast, mimo walorów stylu, sprawia, że przestrzeń wydaje się zimna. Lepiej postawić na klasykę, czyli drewno lub wykonane z dobrego materiału tworzywo sztuczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *