Taki mebel raczej nie nasuwa skojarzeń z ciepłem domu rodzinnego, gdyż łózko piętrowe dla dorosłych kojarzone jest z bardziej lub mniej rozległymi i zatłoczonymi salami.
Jedno ze skojarzeń może być dla mężczyzny względnie przyjemne, gdyż ci z dorosłych, którzy odbyli zasadniczą służbę wojskową, tylko w wyjątkowych przypadkach wspominają źle ten okres swego życia. Zazwyczaj wspomnienia są ciepłe i miłe, nawet jeżeli podczas służby zdarzały się cięższe chwile. Drugie skojarzeni natomiast nie może się wiązać dobrze ani dla mężczyzn, ani dla kobiet, gdyż chodzi o więzienie. Trudno spodziewać się po kimkolwiek, aby taki okres w życiu, często przez byłych więźniów zwany przerwą w życiorysie, był mile wspominany.
Czy takie łóżka mają rację bytu w domach i mieszkaniach? Nie sądzę, chociaż zawsze będzie to sprawą indywidualną, bardziej jednak kojarzone są z dziećmi przy wieloosobowej rodzinie i niewystarczającej ilości pomieszczeń. Z tym że dla dzieci są takie łóżka pewnego rodzaju atrakcją, nawet namiastką domku na drzewie.
Do domu bardziej pasuje inne łóżko i łóżko kontynentalne jakie wybrać, jest już pytaniem bardziej adekwatnym od tego, czy piętrowe w ogóle do domu wstawiać.
Co do pytania, to zasadniczą kwestią będzie, czy jesteśmy singlami, niespodziewającymi się wizyt gości, z którymi będziemy łóżko dzielić, czy też odwrotnie albo pozostajemy w związku, gdyż takie łóżko na bonelowych sprężynach może być jedno albo dwuosobowe. Poza tym musimy przy takim łóżku mieć osobny mebel na pościel.