Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – nieco utarty slogan, który ma jednak w sobie pewną moc. Każdy zgodzi się, że w znanym zaciszu najlepiej odpoczywamy. To jednak nie tylko miejsce regeneracji sił, ale również o wiele bardziej ważna przestrzeń, w której możemy chociażby pracować.

Stoliki pod laptopa pozwalają na bezproblemowe angażowanie naszego umysłu w przyjemnej sypialni. Możemy spożytkować czas na czytanie wiadomości albo zwyczajne kończenie projektów do korporacji, w której jesteśmy zatrudnieni. Przestrzeń posiada odpowiednie właściwości kojące oraz stosunkowo słabe oświetlenie. Musimy to uwzględnić w naszych planach, ponieważ odpowiednie naświetlenie pomaga naszym oczom albo zupełnie pogarsza sprawę (zepsuć wzrok łatwo, ale naprawić – niekoniecznie).

Ostatnimi czasy sypialnia w ogóle rozbudowuje się. Niektórzy umieszczają w niej telewizory. Regały są zapełnione książkami oraz w rogu znajdziemy kącik czytelniczy. Toaletki do sypialni ułatwiają tworzenie zjawiskowych makijaży. Szafa zawiera nie tylko ubrania, ale także przestrzeń dodatkową. Doceniamy znaczenie pojemnościowe pokojów utrzymanych w tym stylu.

Musimy jednak wiedzieć o tym, że sypialnia to nadal miejsce przede wszystkim odpoczynku. Nie powinniśmy zatem zbyt intensywnie nagrzewać tej przestrzeni, aby nie spotkać się z porannym przemęczeniem. Organizm najlepiej zbiera siły przy określonej temperaturze. Im szybciej to zrozumiemy, tym większą uwagę przyłożymy do małych detali, do jakich należy przygotowanie pomieszczenia przed snem.